2018-10-26

Wspieranie rozwoju psychoseksualnego dziecka - szkolenie z Alicją Długołęcką

Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK zaprasza 25 listopada 2018 na szkolenie dotyczące rozwoju psychoseksualnego dzieci, które poprowadzi Alicja Długołęcka

Podczas szkolenia będziemy pytać i rozmawiać o:

  • Co to znaczy rozwój seksualności i czym się różni od seksualizacji?
  • Jak wspierać rozwój psychoseksualny dziecka, jako że seksualność stanowi integralną część nas samych?
  • Jak dostosować swoje zachowania do faz rozwoju dziecka i jego potrzeb?
  • Czym właściwie jest wspieranie seksualności u dziewcząt i chłopców?
  • Jak nie przenosić na dzieci własnych problemów związanych z płcią?


Poznamy badania oraz fragmenty rozmów z dziećmi i nastolatkami na temat seksu. Alicja Długołęcka udzieli Państwu wskazówek, jak rozmawiać na ten temat. Nauczycielom podpowie kilka metod pracy z uczniami i uczennicami. Rodzicom doda pewności siebie.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do dnia 16.11.2018 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule: Szkolenie z Alicją Długołęcką.

Koszt: 300 zł

Kiedy: 25 listopada 2018, godz. 10.00 - 19.00

Prowadząca: Alicja Długołęcka - absolwentka Wydziału Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim, doktor nauk humanistycznych, prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet - prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i Seksuologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, autorką licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

Czytany 1692 razy