2022-05-09

"Dojrzewanie. Wszystko, co chcesz wiedzieć i już nie musisz googlować. Dla chłopaków, którzy chcą wiedzieć więcej" Morris Katz

Twojego nastolatka nudzi większość poradników o dojrzewaniu, które miał w rękach? Oto na rynku nowa książka o dojrzewaniu dla chłopaków, napisana przez Morrisa Katza, który jest świeżym "absolwentem dojrzewania", ma trzech młodszych braci oraz sam niedawno przechodził to, co większość nastoletnich chłopców.  Czym tam książka różni się od innych? Jest nowoczesna, pełna humoru, nie ocenia i nie zawiera przestarzałych rad pisanych z perspektywy zatroskanego rodzica. Pisana z poczuciem humoru, bez zbędnego przynudzania i podawania szczegółów. Zawiera zabawne ilustracje (nie mnie dorosłemu oceniać, co podoba się młodym). Pisana językiem młodzieżowym. To poradnik, który zdecydowanie różni się od innych, które czytałam. Jeśli znasz kogoś, kto unika poradników o dojrzewaniu, uważa to za temat żenujący, spróbuj właśnie z tą książką, a nuż się uda.

 

Jako ktoś, kto całkiem niedawno sam doświadczył wzlotów i upadków towarzyszących dorastaniu, jestem w stanie zrozumieć, przez co przechodzą dorastający obecnie chłopcy. Wiem, co powinni usłyszeć i czego wysłuchają, ponieważ nie tak dawno sam byłem jednym z nich" - autor.

 

Książka podzielona na trzy części. W pierwszej autor opisuje zamiany fizyczne towarzyszące dojrzewaniu, w drugiej - zmiany psychiczne (emocje i uczucia, jak radzić sobie ze stresem, depresja). Ostatnia część poświęcona jest różnym trudnościom, z którymi borykają się młode osoby (presja rówieśnicza, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, cyberprzemoc, pornografia, ryzykowane zachowania).

 

TUTAJ możesz kupić książkę i zajrzeć do jej wnętrza.

Wydawnictwo: Debit

Ocena: Bardzo dobra

Czytany 446 razy