2015-04-08

"Skąd się (nie) biorą dzieci?" Bianca-Beata Kotoro, Wiesław Sokoluk

Skąd się (nie) biorą dzieci?” zostało napisane z myślą o małych czytelnikach oraz ich rodzicach i opiekunach. Zawiera cenne wskazówki o tym, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na tematy seksualne (w środku autorzy umieścili przykładowe rozmowy dorosłego z dzieckiem oraz instruktarz dla rodziców). Publikacja zawiera opowiadanie dla dzieci, które wyjaśnia m.in. tajemnicę powstawania ludzkiego życia. Na końcu książki znajduje się „słowniczek”, który ułatwia dzieciom zapamiętanie prawidłowej terminologii płciowej. Autorzy książki to specjaliści zajmujący się wychowaniem seksualnym, prowadzą warsztaty poświęcone seksualności wieku rozwojowego. Ocena: Bardzo dobra

 Wiesław Sokoluk jest autorem poradników i książek poruszających zagadnienia z zakresu seksualności. Sam siebie nazywa wędrownym seksuologiem z racji prowadzonych warsztatów na terenie całego kraju.

Bianca-Beata Kotoro jest psychologiem, prowadzi terapie i udziela wsparcia psychologiczno-seksuologicznego pacjentom onkologicznym. Jest autorką licznych publikacji w prasie. Szkoli lekarzy oraz prowadzi zajęcia w przedszkolach, szkołach i na wyższych uczelniach.

Czytany 2637 razy