2021-04-08

"Miesiączka. Chcę wiedzieć. Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny" Anna Salvia, Cristina Torrón

MIESIĄCZKA JEST OK!

MIESIĄCZKA JEST FAJNA!

MIESIĄCZKA JEST CZERWONA!

 

Czy wiedza o miesiączce jest ważna? Dlaczego warto być przygotowaną na pierwszą menstruację? Czy warto znać wszystkie środki higieniczne stosowane podczas menstruacji? Skąd bierze się umiejętność mówienia o miesiączce? Czy miesiączki należy się wstydzić, czy można o niej mówić swobodnie i otwarcie? Czy menarche powinno się świętować? W jaki sposób kultura wpływa na to jak postrzegam krew menstruacyjną? Dojrzewania to czas, kiedy ciało i umysł dziewczynki ulega wielu zmianom. Kulminacyjnym momentem okresu dojrzewania jest pojawienie się miesiączki, osiągnięcie dojrzałości płciowej i uzyskanie SUPERMOCY. Ta supermoc wiąże się m.in. z możliwością wydania na świat potomstwa. Oczywiście do tego potrzebna jest jeszcze dojrzałość psychiczna, a tą nabędziecie dopiero za kilka lat.

 

Co znajdziecie w książce?

  • Dlaczego pierwsza miesiączka jest taka ważna?
  • Jak zbudowane są Twoje narządy płciowe?
  • Cykl miesiączkowy? Cooo?
  • W jaki sposób cykl menstruacyjny Cię zmieni?
  • Jaka tak naprawdę jest miesiączka?
  • Czy miesiączka może być przyjemna?
  • Jak dbać o komfort i higienę podczas miesiączki?
  • Co to jest płodność?
  • Pierwsza miesiączka nie przychodzi z zaskoczenia.
  • Minipamiętnik Twojego dojrzewania.

Poradnik zawiera ogrom informacji o cyklu i jego fazach, zmianach towarzyszących dojrzewaniu, o różnych sposobach czerpania przyjemności z miesiączki (kocham tę książkę za to, bo to wyjątek wśród tego typu publikacji, gdzie w końcu dziewczynki mogą dowiedzieć się o tym, co zrobić, aby okres nie bolał). Dowiecie się również o tym, że nie tylko dziewczynki miesiączkują, ale czasami także transpłciowi chłopcy/mężczyźni i osoby niebinarne. Zobaczycie ciekawe ilustracje sromu czy wewnętrznych narządów płciowych. Poznacie ćwiczenia, które pozwolą poznać lepiej Wasze ciała, dowiecie się jak wzmocnić mięśnie dna miednicy, jak rozpoznać fazę cyklu miesiączkowego obserwując wydzieliną z pochwy.

 

Przewodnikiem po miesiączce jest macica - nota bene bardzo fajnie narysowana. Całość opatrzona cudownymi ilustracjami. Książka jest przeznaczona dla osób 10+. To idealna publikacja, która przygotuje każdą dziewczynkę na ważne wydarzenie, którym jest pierwsza miesiączka. Czy warto do niej sięgnąć, gdy miesiączkuje się już od jakiegoś czasu - TAK, ponieważ książka wyjaśnia kwestie nie tylko związane z menstruacją i okresem dojrzewania, ale także co możesz poczuć kiedy się zakochasz, czym jest pożądanie i podniecenie, jakie są objawy bycia w ciąży. "Miesiączka. Chcę wiedzieć" to obowiązkowa lektura, kompendium wiedzy nie tylko dla każdej dziewczynki, ale również chłopców.

 

"Miesiączka wyjaśniona przystępnie i rzeczowo, a przy tym z czułością i humorem"

 

Anna Jurek z Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK o książce TUTAJ

Tosia z WdŻ dla zaawansowanych o książce TUTAJ

 

Wydawnictwo: Debit

Ocena: Świetna

 

Zajrzyj do środka TUTAJ

Czytany 1177 razy